עוד כתבות בנושא

אות הנשיא לרוית לביא, מנהלת האחיות במרפאת הנדיב ילדים בהרצליה

אות הנשיא הוענק  ל-10 אחים ואחיות ממרפאות הקהילה ומבתי החולים של כללית: בין מקבלות הפרס – רוית לביא, מנהלת האחיות במרפאת הנדיב ילדים בהרצליה, מחוז שרון שומרון, כללית אות ההוקרה קיבלה רוית על הטיפול בחוזרים מהשבי

אות הנשיא לאחיות כללית
האחות רוית לביא מקבלת הפרס יחד עם נשיא המדינה יצחק הרצוג וספי רויטבלט מנהלת אחיות במחוז שרון שומרון של כללית

אות הנשיא הוענק לרוית לביא, מנהלת האחיות במרפאת הנדיב ילדים ברצליה, מחוז שרון שומרון, כללית,על ליווי משפחות השבים מעזה

רוית מלווה את משפחות השבים מעזה שהגיעו לאזור הרצליה מרגע שובם לארץ. היא מתכללת את הטיפול עבור המשפחות ומהווה עבורם כתובת לכל הנדרש, לא פעם תוך שילוב ביקורים בים ורכיבה על סוסים ונמצאת למענם 24/7. "בליווי של השבים ובני משפחותיהם יש אחריות גדולה וגם גאווה. טיפול אישי, בגובה העיניים,  ממקום של הקשבה, נתינה, הכלה וגם הצבת גבולות שצריך". רוית מתנהלת עם הלב והראש, הבטן והנשמה. היא למדה להיות ערה לכאב, ולחזק את הבחירה המקצועית שלה שמצריכה חמלה וסבלנות רבה,  להאיר כל הצלחה קטנה גם אם היא בחושך ולגדל יכולות התמודדות נוספות.

האחים והאחיות של כללית התגלו במלוא תפארתם במהלך אירועי ה-7 באוקטובר ובחודשי הלחימה שבאו בעקבותיהם. נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, יעניק ביום ג' (16 באפריל 2024) אות הוקרה מיוחד ל-30  אחים ואחיות, כאשר 10 ממקבלי האות הם אחים ואחיות מבתי החולים וממרפאות הקהילה של כללית.

אות ההוקרה מוענק לאחים ולאחיות בכללית על תרומתם יוצאת הדופן למערכת הבריאות הישראלית. השנה, יותר מתמיד, מקבלי האות בולטים בגילויי גבורה אישיים, במסירותם ובהתגייסותם הבלתי-מתפשרת להצלת חיים ובעשייתם בתקופת המלחמה.

 מנכ"ל כללית, מר אלי כהן "בשבת השחורה של ה-7 לאוקטובר כללית התייצבה בחזית הטיפול כדי לתת מענה רפואי לנוכח מספר הנפגעים הגדול והאירועים הקשים. תרומתם ועשייתם של מקבלי האות מעוררת השראה, ומשקפת את מחויבותם העמוקה למתן טיפול רפואי בכל מצב, גם כאשר הם תחת אש ותוך סיכון חיים. סיפוריהם מייצגים את רוחה של כללית שהתברכה בצוותים מחויבים לשליחותם המקצועית אשר מתייצבים בראש בכל אירוע לאומי. הם בולטים בטיפול בנפגעים ובפצועים הרבים מהשבת של שמחת תורה, בקליטת ובליווי החוזרים מהשבי, בטיפול הרפואי במפונים מיישובי הדרום והצפון, בטיפול ובשיקום פצועי המלחמה, בשותפות במאמץ לזיהוי חללים ובמתן תמיכה נפשית ורגשית לניצולי המסיבה ברעים ולציבור הרחב. כולנו מודים ומוקירים תודה על תרומתם יוצאת הדופן ועל היותם מודל לחיקוי לדור העתיד שבוחר באחיות כמקצוע לחיים. כולנו מייחלים לשובם של כל החוטפים ולרפואה שלמה של הפצועים."

ריקי זטלנד, האחות הראשית של כללית "האחים והאחיות של כללית הם עמוד התווך של מערכת הבריאות הישראלית. הם אלה שעומדים בחזית הטיפול תוך הפגנת מקצועיות, מסירות וחמלה. מפרוץ המלחמה הם פועלים בבתי החולים ובקהילה בגבורה ועושים לילות כימים. מאז ומתמיד הם מהווים חלק משמעותי ביותר בצוותים המטפלים, אך מאז השבעה באוקטובר הם מובילים בכל מתארי הטיפול ונמצאים לצד תושבי ישראל. הם מבטאים את משמעות המקצוע יותר מאי פעם, ועומדים איתן  לצד כל אחת וכל אחד. אני גאה בכל 13,000 האחיות והאחים של כללית. רבים הם סיפורי הגבורה של הצוותים, אשר יהיו מיוצגים על ידי  עשרה מהאחיות והאחים הזוכים בטקס אות ההוקרה בבית הנשיא."

 

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן