עוד כתבות בנושא

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה בהרצליה

עיריית הרצליה מציינת גם השנה את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מספר חללי צה"ל בהרצליה עומד כיום על 279, ומספר חללי פעולות איבה עומד על 28

האירועים שיתקיימו בעיר:

עצרת זיכרון מרכזית באנדרטת הנופלים, גן בן שפר. יתקיים ביום שלישי, 13.4.21 בשעה 20:00. בטקס ישתתפו 800 איש; משפחות שכולות, אנשי ונבחרי ציבור, תושבים, נציגי קהילה, נוער וכוחות הביטחון. הטקס ישודר בשידור חי באתר הפייסבוק העירוני, ביוטיוב וברדיו הבינתחומי 106.2fm. האירוע יתקיים בהתאם להנחיות התו הסגול.

יום הזיכרון במבט נשי – קרנית גולדווסר בשיחה אישית על מסעה העיקש להשבת בעלה הביתה. יתקיים ביום שני, 12.4.21, בשעה 11:00, בתאו – בית לתרבות. אודי גולדווסר ז"ל, נחטף על ידי החיזבאללה ב-12.7.06 בעת שירתו במילואים. אלמנתו קרנית גולדווסר היתה באותם ימים סטודנטית בטכניון, בזכות מאבקה העיקש להשיב את בעלה ארצה הוחזרו גופותיהם של אודי גולדווסר ז"ל ואלדד רגב ז"ל.

במסגרת מאבקה היא נפגשה עם מנהיגים ברחבי העולם כולו ולא נחה, עד שהוחזרו גופותיהם של אודי גולדווסר ז"ל ואלדד רגב ז"ל. קרנית תשתתף בשיחה מצמררת על כל מה שעשתה כאשתו של אודי גולדווסטר במטרה להשיבו הביתה, על המפגשים עם מנהיגים ברחבי העולם, כיצד מתמודדים עם האובדן ועל החיים היום. האירוע על פי הנחיות התו הירוק.

יש להירשם לאירוע באתר העירוני: https://www.herzliya.muni.il/events/1175/

 

חיים עם זה – התמודדות עם חוויות קרב ופוסט טראומה. יתקיים ביום שני, 12.4.21, בשעה 20:00, במרפסת, רח' סוקולוב 5.  "אני תמיד אומר שלי היה מזל, המון. שלושה חודשים אחרי צוק איתן כבר מצאתי את עצמי עמוק ברסיסים, מוקף בסביבה הכי טובה שאפשר. לא לכולם יש את המקום שנותן להם לשתף ולעבד את החוויות שלהם, ובדיוק בשביל זה אנחנו פה".

איתי אקסלרוד, מנכ"ל עמותת "רסיסים", מגיע למרפסת להרצאה מרתקת שמטרתה העלאת המודעות ודרכי התמודדות עם חוויות קרב ופוסט טראומה. ההרצאה בחינם לתושבי ותושבות הרצליה בהרשמה מראש. הכניסה מוגבלת ל-20 נרשמים בעלי תו ירוק. יש להירשם באתר העירוני: https://www.herzliya.muni.il/events/1170/

 

פעילויות נוספות שעיריית הרצליה, בתי-ספר, בני נוער ומתנדבים יקיימו במהלך יום הזיכרון:

הנחת זרי אבל – 270 זרי אבל יונחו על קברי החללים בבתי העלמין בהרצליה ומחוץ לה. גלגלי אבל בשם עיריית הרצליה יונחו ע"י נציגי הנהלת העיר בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, בתיכון חדש, בתיכון הראשונים, בביה"ס ברנדיס, בתיכון היובל ובבית העלמין פינסקר.

הנחת זרים בגינות הנופלים ברחבי העיר – 41 גינות ברחבי העיר קרויות על שם חלל בן העיר. רכזות הקהילה יצרו קשר עם נציגי המשפחות ויגיעו לגינות להניח זרים. 

פרויקט "חיים בלבבות"- תלמידי תיכון היובל מדפיסים מידי שנה את שמותיהם של החללים מהעיר על נרות נשמה. 3,000 נרות יחולקו במרכז העיר ובבתי העלמין לתושבים. 270 נרות יחולקו למשפחות השכולות. 270 יונחו על קברי החללים. 500 נרות יונחו באנדרטת גן בן שפר.

חלוקת עציץ ואגרת למשפחות שכולות  – מבצע החלוקה יתקיים ביום ראשון, 11.4.21, בשעה 17:00. כ-100 מתנדבים יגיעו יחלקו אגרת, עציץ ונר ל-550 בתים של משפחות שכולות (כולל אלמנות ויתומים). 

פעילות במערכת החינוך – מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמלית תקדיש לנושא שיעורים, מיד לאחר יום השואה. טקסים יערכו בצמצום בקהילות בתי הספר והתנועות, בהתאם לכללי התו הירוק ובמעקב אחר צווי השעה.

ראש העיר, משה פדלון, אמר: "אנחנו מרכינים את ראשנו בעצב גדול, בהערכה ובאהבה, לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. לנצח נזכור אותם ואת מסירותם, נשמור על מורשתם ונשאב ממקורות הערכים שהניעו אותם בחייהם הקצרים. עיריית הרצליה ניצבת לימין המשפחות השכולות ומסייעת ככל שניתן. אנחנו מלאי הערכה למשפחות השכולות על העוצמה האישית והחוסן הפנימי בהתמודדות היומיומית שלהן עם האובדן הנורא".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן