עוד כתבות בנושא

הרצליה יוזמת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במהלך הלימודים בתיכון

לאור הצורך בהרחבת מספרי המורים בעיר, מינהל החינוך בעיריית הרצליה בשיתוף מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך ומכללת לוינסקי מתניעים במשותף פיילוט למסלול לימודים אקדמיים לתואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במהלך הלימודים בתיכון.

 

התכנית הראשונה מסוגה מתחילה בהרצליה לאור הצורך בהרחבת מספרי המורים בעיר, מינהל החינוך בעיריית הרצליה בשיתוף מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך ומכללת לוינסקי מתניעים במשותף פיילוט למסלול לימודים אקדמיים לתואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במהלך הלימודים בתיכון. על פי הפיילוט שאושר, תלמידים מצטיינים שיעברו את ועדת הקבלה, יחלו את לימודיהם באקדמיה. עיריית הרצליה, מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך ומכללת לוינסקי, מודיעים על מודל פיילוט ייחודי למסלול אקדמי לתואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה – במהלך הלימודים בתיכון.

איריס וולף, מנהלת אגף בכיר הכשרה וכניסה להוראה במשרד החינוך "אנו תומכים ומאמינים במודלים לוקאליים שנותנים מענה להון האנושי בעיר. נתמוך ונלווה במחקר את המהלך כדי ללמוד על האפשרויות להרחבתן". יוזם התוכנית הינו ד"ר יעקב נחום, סמנכ"ל וראש מנהל החינוך בעיריית הרצליה.

על פי הפיילוט הראשוני, תלמידים מצטיינים יוכלו להציג את מועמדותם ולאחר ועדות קבלה, מעמדם יהיה כסטודנט מן המניין והם יתחילו את לימודיהם לתואר ראשון כבר מכיתה י' ועד יב'. הלימודים יתקיימו יום בשבוע יחד עם סטודנטים לתואר ראשון במכללת לוינסקי. הסטודנטים יעסקו בסוגיות הבוערות של החינוך בישראל ובעולם, הלומדים יחשפו למגוון גישות ותפיסות עולם ביניהן מודל ה each המוביל את תכנון הלימודים בעיר הרצליה

בתום השנה השלישית ידחה שירותם הצבאי (בתהליך בדיקה מול צה"ל) לטובת לימודי סטאז' בעיר הרצליה ובתום שנת הסטאז' יגויסו לשירות צבאי בצה"ל על פי התאמתם וצורכי צה"ל. משרד החינוך יממן את שכר הלימוד למשך 4 שנים – במתכונת של הלוואה מותנית (עפ"י נהלי משה"ח) ובתום השירות הצבאי יחויבו המסיימים לתואר ראשון ללמד בבתי הספר בהרצליה לפחות שנתיים.
מסלול הלימודים האקדמיים יהווה פיילוט ייחודי בארץ ויבחן לקראת הרחבתו בכל הערים בארץ. יוזמה זו מצטרפת לפעולות ויוזמות רבות שמבצעת עיריית הרצליה, בהם: הפעלת תכנית עירונית חדשה וייחודית בארץ המציעה דיור למורים וגננות במחיר מופחת; הענקת תו חניה חינם למורים שגרים מחוץ לעיר; החזרת מורים פנסיונרים חזרה אל מערכת החינוך; גיוס סטודנטים מפרויקט פר"ח לבתי ספר; תגבור מורים מתקציב עירוני; שדרוג סביבת העבודה של המורים; הענקת מלגות לימודים להסבת אקדמאים לתחום ההוראה, בשיתוף עם סמינר לוינסקי; קמפיין פרסום המקדם את המורים בהרצליה ומעודד אנשי חינוך לבוא וללמד בעיר.

עו"ד אהוד לזר, מנכ"ל עיריית הרצליה: "עיריית הרצליה חרתה על דגלה את קידום תחום החינוך ואנו עושים הכל על מנת לשמור על מערכת חינוך גבוהה ואיכותית בעיר. העירייה יוזמת פתרונות יצירתיים ופורצי דרך על מנת לגייס לשורותיה אנשי חינוך רבים וטובים למען עתיד ילדינו."

ד"ר יעקב נחום, סמנכ"ל וראש מנהל החינוך, יוזם התכנית: "המחסור והמצוקה במורים ובעיקר המחסור בעתודה להוראה באקדמיה בטווח הקצר והבינוני עלולים לרסק את מערכת החינוך ולפגוע בחוסנה החברתי, הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל. היוזמה הינה צורך קיומי למדינה והתגייסותו של משרד החינוך מבורכת.. אני שמח שכולם תמימי דעים בנחיצותו של המיזם".

 

 

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן