עוד כתבות בנושא

התמודדות עם אתגרים עירוניים מורכבים- כיצד ניתן לשמר עובדים איכותיים במגזר הציבורי

לראשונה: צוות החדשנות של CIVIX ועיריית הרצליה ערכו את סיור החדשנות הראשון לפיתוח רעיונות יצרתיים לשימור עובדים איכותיים במגזר הציבורי

היום התקיים המפגש של רשת Civix לחדשנות מוניציפאלית נערך בשיתוף עם עיריית הרצליה, אשר התמקד בנושא גיוס ושימור כח אדם איכותי לרשויות מקומיות. במהלך המפגש, ראש עיירית הרצליה יריב פישר, הנהגת העיר ומובילי חדשנות מכל רחבי הארץ ערכו דיון על האתגרים, למדו על מהלכי חדשנות בעיר, העמיקו בתוצרי המחקר שערכה civix וסיירו במוקדי עניין וחדשנות בהרצליה.

במפגש השתתפו גם הרצל עוזר, יו"ר ומייסד קבוצת ALL JOBS , אפרת דגן, מנכלית WORKAROUND ומנהלת גיוס בגוגל ישראל ו-וויז (לשעבר) וד"ר יוסי מערבי, דיקן בית ספר ליזמות אדלסון, רייכמן.

CIVIX הוא גוף ארצי העוסק במחקר, פיתוח פתרונות לאתגרים חברתיים מורכבים באמצעות כלים חדשניים למען רווחת התושבים בישראל.
את פרויקט גיוס ושימור כח אדם איכותי לרשויות מקומיות מוביל צוות החדשנות של עיריית הרצליה במסגרת מסלול החדשנות של מרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב, אחת התכניות של civix ביחד עם השותפים קרן בלומברג, מרכז פרס לשלום ולחדשנות, משרד הפנים , יד הנדיב ומרכז המנהיגות של בלומברג סגול באוניברסיטת תל אביב.

מתודולוגיית העבודה מגיעה מעולמות החשיבה העיצובית, וקבלת החלטות מבוססת נתונים, תוצר של ניסיון נצבר בעשרות מקרי בוחן בארץ

מלבד המפגש בהרצליה, צפויים מפגשים נוספים עם צוותים חדשנות מכל הארץ: בבית שמש, אלעד, מועצה אזורית גזר, אשקלון, נגב מערבי, מעלה אדומים ועוד.


איתי אייגס, מנכ״ל civix: ״בשנים האחרונות ובטח בתקופה האחרונה, אנו מבינים כי המשאב היקר ביותר הוא האנשים. הרשויות השותפות בתוכניות של CIVIX עוסקות באופן יומיומי באתגרים עירוניים מורכבים רבים, אך בסופו של דבר, על מנת שהתהליכים האלו יתקיימו בצורה טובה, הדבר החשוב הוא האנשים שמקיימים אותם ומוציאים אותם לפועל. המפגש היום בעיר הרצליה מהווה נקודת שיא להליך ארוך ומשמעותי. גאה לעמוד לצד צוותי החדשנות שלנו, עובדי ועובדות הרשויות המקומיות בישראל, שמשפיעים על איכות חייהם של התושבים בצורה ישירה."

ראש העיר הרצליה, יריב פישר, אמר: "עם כניסתי לתפקיד, אני מביא עמי מחוייבות עמוקה לערכי יוזמה וחדשנות ובכוונתי להוביל את הרצליה, כבר בזמן הקרוב, למהפכה דיגיטאלית שתשדרג משמעותית את השירות לציבור, ותציב את העיר בשורה אחת עם הערים המתקדמות בעולם. עיריית הרצליה גם מאפשרת ומעודדת חדשנות לעובדיה בכל האספקטים בעבודתם השוטפת. דוגמא לכך היא שיתוף הפעולה הפורה עם רשת החדשנות CIVIX ומרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל-אביב.
אני מודה על העבודה המשותפת, על המקצועיות, המסירות והאכפתיות. ביחד נמשיך להוביל את העיר והתושבים לקידמה וחדשנות, שיטיבו עם איכות החיים של כולם."

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן