עוד כתבות בנושא

חדשות טובות לתושבים ולעובדים בהרצליה: שביל אופניים חדש שיחבר בין הרצליה לתל-אביב יתחיל להסלל ביום ראשון הקרוב

חדשות טובות לתושבים ולעובדים בהרצליה: החל מיום ראשון, 12.3, יתחיל השלב הבא בעבודות סלילת רשת שבילי האופניים של פרויקט "אופנידן", המקודם על ידי חברת נתיבי איילון בשיתוף עיריית הרצליה ומשרד התחבורה.

 

הדמיה של שביל האופניים. קרדיט: Dagans

השלב החדש ייסלל ממחלף הסירה למחלף גלילות, כשבהמשך הוא יתחבר לרשת שבילי האופניים של תל-אביב – בכך יתאפשר מעבר ישיר בין הערים הרצליה ותל-אביב.
קטע זה של שביל האופניים גם מתחבר לאזור התעסוקה של הרצליה – מה שיאפשר לאלפי עובדי אזור התעסוקה להתנייד לעבודה ולבית ביתר קלות וללא פקקים.

בסיום העבודות, בעוד כשנה וחצי, הציבור הרחב יוכל ליהנות משביל אופניים רחב ואיכותי, מוצל ובטיחותי, עם ברזיות, ספסלים וחניות אופניים.

כיום קיימים בהרצליה כ-30 ק"מ שבילי אופניים סלולים, כשהיעד הוא סלילתם של 80 ק"מ נוספים. עפ"י דו"ח משרד התחבורה, העיר הרצליה נמצאת במקום השני מבחינת שבילים סלולים.

הדמיה של שביל האופניים. קרדיט: Dagans

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אומר: "הרצליה ממשיכה במהפכת התחבורה בעיר ובהורדת העומסים בכבישים. העירייה פועלת כל העת כדי להיטיב עם איכות החיים של התושבים ומקצה לכך משאבים רבים. רכיבה על אופניים שומרת על הכושר והבריאות, היא מהנה, חוסכת נסיעה ברכבים פרטיים ועמידה בפקקים, ושומרת על איכות הסביבה."

חברת המועצה, מחזיקת תיק התחבורה, עו"ד דניאל אייזנברג צדיקים, אמרה: "שיפור מצב התחבורה בעיר והורדת העומסים בכבישים, הם שני נושאים שעומדים לנגד עינינו. בזכות רשת שבילי אופניים גדולה ונוחה, ועמדות התחזוקה שאנו פורשים ברחבי העיר, הרכיבה הופכת להיות פשוטה וקלה הרבה יותר, וכמובן, ספורט ששומר על הבריאות."

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן