עוד כתבות בנושא

משבר מערכת החינוך בישראל עיריית הרצליה מצמצמת פערים

 עיריית הרצליה הצליחה לצמצם את הפערים בגיוס מורים בבתי הספר היסודיים מ-90 מורים ל-30 מורים, ובבתי הספר העל-יסודיים מ-30 מורים ל-8 מורים.  בעירייה מציינים כי בעיות עמוקות של הסכמי שכר לא ייפתרו ברמה המקומית ו"כולנו תקווה כי הארגונים המקצועיים וממשלת ישראל ישכילו למצוא פתרונות הולמים".

יעל חקון, מאהבה רבע, ד"ר יעקב נחום, משה פדלון, איה פרישקולניק ומיכל גוטליב פרידור

בחודשים האחרונים, יחד עם הנהגת ההורים, הפעילה עיריית הרצליה תכנית עירונית למציאת פתרונות לטיפול במחסור בעובדי הוראה, על מנת שניתן יהיה לפתוח את שנת הלימודים תשפ"ג כסדרה, ושלכל ילד וילדה תהיה מסגרת טובה, מקצועית ותומכת.
ראש העירייה משה פדלון כינס סדרת מפגשי "שולחן עגול" בהשתתפות כל גורמי החינוך הרלוונטיים. במפגשים הוצגו פערי כוח האדם בעיר והאתגרים המרכזיים בהם מצויה מערכת החינוך בארץ, שבראשם תחושת שחיקה, עייפות ותגמול לא ראוי. לאור קריאתו של ראש העירייה לגבש רעיונות יצירתיים ומקוריים כיצד לשמר את אנשי החינוך הקיימים וכיצד לקלוט חדשים, בנה הצוות "ארגז כלים" של פתרונות שתורגמו לתוכנית עבודה עירונית מעשית וסדורה, ביניהם:
גיוס מורים באמצעות קמפיין ייעודי; החזרת מורים פנסיונרים בשכר ייחודי שיהווה תמריץ עבורם; קידום מהלכים מול משרד החינוך על מנת לטייב את דרכי ההוראה בביה"ס היסודיים; קידום הטבות למורים הקיימים ובחינת אופציות לתגמול ושיפור תנאי התעסוקה שלהם; העסקתם מורות חיילות, מתנדבים בשנת שירות וסטודנטים בפרויקט פר"ח שיעברו הכשרה מקצועית ייעודית; שדרוג סביבת העבודה של המורים.
כמו כן העירייה ממשיכה להעניק מלגות לימודים להסבת אקדמאים לתחום ההוראה, בשיתוף עם סמינר לוינסקי.

מעיריית הרצליה נמסר כי בעקבות סידרת הפעולות המידיות האלו, הצליחה העירייה לצמצם עד כה את הפערים הקיימים בבתי הספר היסודיים מ-90 מורים ל-30 מורים, ובבתי הספר העל יסודיים מ-30 מורים ל-8 מורים.

בימים הקרובים תעלה העירייה קמפיין פרסום רחב התומך בתדמית המורים בהרצליה ומדגיש את איכויותיה הייחודיות של המערכת העירונית. בעירייה מדגישים כי בעיות עמוקות של הסכמי שכר לא ייפתרו ברמה המקומית ו"כולנו תקווה כי הארגונים המקצועיים וממשלת ישראל ישכילו למצוא פתרונות הולמים".

ראש העירייה, משה פדלון: "עיריית הרצליה חרתה על דגלה את קידום תחום החינוך ומתחייבת לעשות ככל הניתן על מנת לשמור על מערכת חינוך גבוהה ואיכותית בעיר. אני שמח שהפעולות הקדחתניות של העירייה, יחד עם הנהגת ההורים, נושאות פרי ואנחנו מצליחים לצמצם את הפערים הגדולים בכוח האדם במערכת החינוך. מצוקת כוח האדם במערכת החינוך היא בעיה לאומית שמסכנת את עתידה של מדינת ישראל והנושא הזה מדיר שינה מעיניי. אני קורא למדינה להתעשת ולפעול במהירות לטיפול בבעיה הקשה שנקלענו אליה על מנת שנוכל לפתוח את שנת הלימודים תשפ"ג כסדרה, ושלכל ילד וילדה תהיה מסגרת טובה, מקצועית ותומכת לבוא אליה מדי בוקר."

מ"מ וסגנית ראש העירייה מחזיקת תיק החינוך, איה פרישקולניק: מחסור עובדי ההוראה הינו משבר לאומי אשר דורש פתרון דחוף על מנת להבטיח את פתיחת שנת הלימודים כסדרתה. אנו בעירית הרצליה יצרנו מספר פתרונות כדי להקל על המצב ולגייס כוח אדם איכותי עבור ילדי העיר. נמשיך להשקיע כח משאב נדרש ונקדם כל פתרון אפשרי למען מערכת החינוך העירונית."

זיו עומר, יו"ר הנהגת ההורים העירונית הרצליה: "לצערי ישראל נמצאת במשבר החינוך העמוק בתולדותיה, ורק השקעה, חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה יצליחו להוציא אותנו מהמשבר. מובן שעיקר הפתרון – שיפור תנאי שכר ותנאים אחרים, ומשיכת כוח אדם לסמינרים למורים – הוא תלוי מדינה. לשמחתי צוות עירוני הכולל נציגי עירייה, נציגי צוותים חינוכיים והורים, מטפל בנושא כבר תקופה ארוכה ובוחן לעומק כל רעיון אשר עולה, כולל ניצול "חכמת ההמונים" מרעיונות שעולים בפייסבוק. אני מודה לכל אלו המשקיעים שעות רבות במציאת פתרונות, ומאמין שזה תהליך שצריך להמשיך באופן קבוע, במיוחד לאור הצמיחה הגדולה בכמות הילדות והילדים בעיר."

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן