עוד כתבות בנושא

משט הרצוג ה-11 יצא לדרך

מאות שייטים לקחו חלק במשט המסורתי לזכר חיים הרצוג ז"ל, טקס הסיום התקיים במעמד נשיא המדינה

משט הרצוג קרדיט צילום יוסי לזרוף

משט הרצוג אשר כבר הפך למסורת, מציין מידי שנה את חייו ופועלו של הנשיא השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ז"ל, אשר בנוסף לפועליו הרבים, היה גם שייט שאהב בכל ליבו את הים ותושב הרצליה – העיר אשר מקיימת מידי שנה את משט ההנצחה לזכרו. המשט, בהשתתפות מאות שייטים וכלי שייט הסתיים בטקס בהשתתפות נשיא המדינה מר יצחק הרצוג – בנו של חיים הרצוג ז"ל, נשיא מדינת ישראל אשר נשא דברי ברכה והעניק פרסים לזוכי המקומות הראשונים.

המשט המסורתי לזכרו של נשיא המדינה חיים הרצוג ז"ל התקיים ביום שישי (8 בספטמבר). נשיא המדינה המכהן מר יצחק הרצוג, בנו של חיים הרצוג ז"ל, השתתף במשט ונשא דברים בטקס הסיום בו הוענקו פרסים לזוכי משט הרצוג התחרותי.

בנוסף על היותו חבר כנסת, שגריר ישראל וסופר היה נשיאה השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ז"ל שייט שרחש אהבה עזה לים וניצל כל רגע פנוי לשיוט ולבילוי בים. ברבות השנים הפכה הנצחתו לחלק בלתי נפרד מחיי העיר הרצליה – עיר מגוריו, המקיימת משט שנתי לזכרו מידי שנה במרינה הרצליה.

קרדיט צילום קובי גדעון לעמ

בבוקר המשט הוצגה תערוכת צילומים מיוחדת באדיבות משפחת הרצוג הסוקרת תחנות ממפעל חייו של הנשיא לשעבר החל מימיו כסטודנט צעיר למשפטים בקיימברידג', דרך תפקידו כמח"ט ירושלים עד לפגישותיו עם מנהיגי העולם, ביניהם: נשיא מצרים אנואר סאדאת, וסגן הנשיא חוסני מובראק, כל זאת בליווי תמונות מחייו האישיים, יחד עם אורה אשתו ז"ל וילדיו.

למשט הגיעו מאות שייטים וכלי שייט מכל רחבי הארץ לשיירת שיוט שהוזנקה ממרינה הרצליה בשעה 11:00. קומודור המשט יו"ר הפורום לקידום השייט, איזי סויסה, הוביל את המשט מהמרינה בהרצליה לכיוון צפון ועד לסידנא עלי ומשם חזרה למרינה בהרצליה. לאחר מסלול של כשעתיים לאורך חופי הרצליה התכנסו המשתתפים לטקס סיום במעמד כבוד נשיא המדינה המכהן, מר יצחק הרצוג אשר נשא דברי ברכה והעניק פרסים לצוותים הזוכים.

"חיים הרצוג ז"ל הוא ללא ספק אחד ממקורות הגאווה המרכזיים של העיר הרצליה. בחייו ובפועלו חרט על דגלו מצוינות, ערכיות, אהבת אדם וכבוד לטבע, ערכים שאת כולם מייצגת הרצליה כבר שנים ופועלת למענם גם היום", מרחיב ארז לזובר, מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן