עוד כתבות בנושא

עיריית הרצליה והנהגת ההורים העירונית יוצאות בקמפיין משותף נגד תופעת האלימות בבתי הספר

"לפני שלומדים עברית, לומדים להתנהג. לא נותנים יד לאלימות!"
עיריית הרצליה והנהגת ההורים העירונית יוצאות בקמפיין משותף נגד תופעת האלימות בבתי הספר.

מודעת הפרסום

הקמפיין מציג לוח כיתה עליו רשומה המילה עַלִימוּט. מתחתיה מוצג המשפט: "לפני שלומדים עברית, לומדים להתנהג. לא נותנים יד לאלימות!"
הקמפיין יתפרסם החל מהיום בשלטי חוצות ברחבי העיר ובדיגיטל.
 
עיריית הרצליה פועלת רבות למיגור תופעת האלימות במוסדות החינוך, תומכת בכל יוזמה בית ספרית ומעניקה את המשאבים והסיוע הנדרשים ליישום מטרה זו.
בעקבות משבר הקורונה העירייה הייתה בין הראשונות בישראל להציג תכנית ייחודית, "חוזרים לתלם", להשלמת פערים חינוכיים ורגשיים במערכת החינוך, בעלות של כמיליון ₪.
בכל מוסדות החינוך בעיר מתקיימת תכנית חוסן אשר מטרתה לחזק את החוסן הנפשי-רגשי של הילדים ולהקנות כלים להתמודדות עם מצבי מצוקה ודחק.
העירייה הקימה קבוצות חברתיות, בליווי מקצועי של שירותים פסיכולוגיים חינוכיים ויועצות, המוכוונות להקניית כלים חברתיים ויצירת שיח סביב דילמות חברתיות וסוגיות מורכבות עמן מתמודדים התלמידים.
כמו כן, מפעילה העירייה תכנית מוגנות ברשתות חברתיות במטרה להבטיח שיח מכבד, ולאפשר לזהות פגיעות, חרמות ואלימות מילולית ברשת.
בנוסף, מתקיימות הרצאות בשיתוף הורים, מעגלי שיח ושולחנות עגולים בנושאי סובלנות, קבלה והכלה.
 
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אומר: "אנו בעיריית הרצליה מגלים אפס סובלנות כלפי גילויי אלימות במוסדות החינוך ובכלל. אנו מקיימים במהלך כל השנה מגוון רחב של פעולות ומפגשי הסברה במטרה למגר את התופעה הקשה הזו שמפוררת את החברה הישראלית. אני מברך על שיתוף הפעולה עם הנהגת ההורים העירונית ונמשיך לתמוך בכל יוזמה שמקדמת ערכים אלה."
 
מ"מ וסגנית רה"ע ממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "מיגור תופעת האלימות במוסדות החינוך עומד בראש סדר העדיפויות שלנו. לשם כך אנו מקצים משאבים רבים ומקדמים תכניות חינוכיות-חברתיות-רגשיות מקיפות במערכת החינוך בעיר. שיתוף הפעולה עם הנהגת ההורים העירונית הוא אחד המרכיבים ההכרחיים להצלחתנו במאבק זה ואני שמחה לברך על היוזמה החשובה."
 
יו"ר הנהגת ההורים העירונית, זיו עומר, אומר: הנהגת ההורים העירונית בהרצליה שמה את נושא המאבק באלימות במרכז והיא הגיע למסקנה שלמרות שהנושא מטופל בבתי הספר ובגנים, הוא חייב לעלות למרכז השיח. הצעד הראשון הוא קמפיין משותף של צוותי החינוך, העירייה, ההורים והילדים, אשר עומדים כגוף אחד ומכריזים "עד כאן!". במאבק באלימות הגואה, כולנו חייבים לשלב ידיים ולפעול כגוף אחד."

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן