עוד כתבות בנושא

עיריית הרצליה תציין את יום השואה הבינלאומי באירוע בהשתתפות שורדי שואה ושורדי שבי החמאס

עיריית הרצליה בהפקה משותפת עם לאה שנירר תקיים את Never Again Never – אירוע לציון יום השואה הבינלאומי.

לאה שנירר

האירוע בהנחיית ננסי ברנדס ובהשתתפות לאה שנירר ואימה אולגה שלמון, שורדת שואה שנמנתה עם תאומות מנגלה, שורדי שואה נוספים ובני משפחת אשר – שורדי שבי החמאס. דורון אשר, אם המשפחה, ושתי בנותיה רז ואביב, נחטפו ב-7 באוקטובר ושוחררו כעבור 49 ימים בשבי.  

האירוע יתקיים ביום רביעי הקרוב, 24.1.24, בשעה 10:00 בבוקר, בסינמטק הרצליה, רח' בן גוריון 22.
הכניסה ללא עלות, אך מותנית בהרשמה מראש, בטל': 09-9541086 או בהודעת ווטסאפ למס': 050-2160019.

ננסי ברנדס. צילום: מנחם עוז.

מנכ"ל העירייה, עו"ד אהוד לזר, אמר: "שורדי השואה מהווים עבורנו מקור השראה בלתי פוסק הודות לרוח הגבורה, הנחישות וכוח הרצון העילאי שלהם. העיר הרצליה פועלת מתוך מחויבות עמוקה לעזור לשורדי השואה החיים בה ולהיטיב איתם ככל האפשר. בימים אלה מדינת ישראל חווה את אחת התקופות הקשות בהיסטוריה שלה, והדמיון בין פעולות הנאצים לפעולות הטרור בשבעה באוקטובר הוא מצמרר ובלתי נתפס. באירוע שנקיים לציון יום השואה הבינלאומי נפגיש בין הדורות, שעל אף מרחק הזמן, גורלם נשזר זה בזה."

לאה שנירר, אמרה: "לפני שלוש שנים, אמא שלי ואני חזרנו לאושוויץ. למרות שהיא הייתה אז רק בת 5, היא זכרה היטב את כל הזוועות שחוותה. ההבטחה לעולם לא עוד הופרה בשבעה באוקטובר וכעת צריך לשנות את זה – Never Again Never. מאז השבעה באוקטובר, אמא שלי ואני ליווינו את משפחת אשר, במיוחד בעת החזרה של דורון, רז ואביב משבי החמאס. היינו איתם בכל דבר ובכל רגע שהם היו צריכים. אני קוראת לכולם להגיע לאירוע שהוא מפגש של כוח. שורדי השואה ושורדי שבי החמאס נפגשים ומראים שעל אף כל הטרגדיות – אנחנו כאן כדי להישאר".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן