עוד כתבות בנושא

שיר חדש של אוריין שוקרון למען עומר שם טוב החטוף בעזה, שנכתב על בסיס שיחות עם אמו שלי שם טוב

הזמר והיוצר אוריין שוקרון הוציא שיר חדש למען עומר שם טוב, תושב הרצליה, שנחטף לעזה ב-7 באוקטובר מהמסיבה ברעים, ומאז הוא מוחזק בשבי חמאס.

תמונה של עומר שם טוב. קרדיט: רשת חברתית.

הזמר והיוצר אוריין שוקרון הוציא שיר חדש למען עומר שם טוב, תושב הרצליה, שנחטף לעזה ב-7 באוקטובר מהמסיבה ברעים, ומאז הוא מוחזק בשבי חמאס.

אוריין כתב את השיר לאחר שפגש את שלי שם טוב, אמו של עומר, ושוחח איתה עליו. במהלך השיחה נוכח אוריין לדעת שבין עומר לבינו ישנם קווי דמיון והרבה מן המשותף. השיחה יצרה חיבור רגשי עמוק שהוביל לכתיבת השיר המרגש למען עומר.

הקליפ, שנעשה בסיוע עיריית הרצליה, משלב צילומי וידאו מחיי היומיום של שלי שם טוב, והוא חושף את החדר של עומר, שנשאר בדיוק כפי שעזב אותו, עם הבלגן והאור הדולק. כשעומר יחזור, הוא זה שיסדר את החדר ויכבה את האור.

תמונה של אוריין שוקרון. קרדיט: יצחק הרץ.

אוריין שוקרון מספר על תהליך היצירה של השיר: "לפני כחודש, הלכתי בשוק מחנה יהודה בירושלים. פתאום פגשו בי שתי בחורות ממטה החטופים והביאו לי גבעול ופרח חמנייה. הן אמרו לי שבהמשך השוק אוכל לדבר עם אמהות של כמה מהחטופים. הלכתי לשם, ודיברתי עם כמה מהן. בסוף הקשבתי לשיחה של שלי עם העוברים בשוק. והיא הותירה בי רושם רב. היא לא הייתה מוכנה שיכניסו פוליטיקה זולה ורק דרשה בכך שאנחנו צריכים להתאחד, ושהיא רוצה את הבן שלה בחזרה הביתה. אמת בסיסית נורא שאי אפשר לעמוד בפניה. אמא ובן שרוצים להתאחד.
אחרי שהיא סיימה לדבר עם כמה מהאנשים, ניגשתי אליה וביקשתי לשמוע קצת יותר על עומר. אז היא סיפרה לי שהוא אוהב את החיים, ואוהב אדם. אוהב מוזיקה וצחוקים והראתה לי כמה סרטונים שלא יכולתי להוריד את החיוך מהפנים תוך כדי שאני בוכה דמעות בלי הפסקה.
היא סיפרה לי שהוא אסתמטי ורגיש לגלוטן. כל הפרטים הקטנים האלו חיברו אותי אליו ממש. הזדהיתי נורא והרגשתי כמה אנחנו דומים – גם אני אוהב מוזיקה ואנשים, אסתמטי ורגיש לגלוטן. חזרתי הביתה עם גלויה שלו ולא הפסקתי לחשוב עליו ועל שלי.
התחלתי לכתוב שיר מתוך כל הסיפורים שסיפרה לי עליו, שהמילים הראשונות שיצאו לי הן: ילד שמש שלי.
כך היא קוראת לו. לעומר. ילד שמש. ומשם כבר הלחנתי ונסעתי כבר באותו השבוע להקליט באולפן את השיר. מחכה יחד עם כל העם שלנו באהבה ובאמונה לראות את עומר ואת כל החטופים וחטופות חוגגים איתנו את חג שני בעזרת השם."

ראש העיר הרצליה, יריב פישר, אמר: "השיר המרגש "ילד שמש שלי" פותח צוהר לעולמו הפנימי של עומר וגורם לנו להכיר יותר טוב את עלם החמודות הזה, שכל כך אוהב לשמוח, ליהנות ולחגוג. אנו בעיריית הרצליה, נמשיך לתמוך ולסייע למשפחת שם טוב, ולקחת חלק בכל יוזמה ורעיון שמעלים את המודעות לנושא החטופות והחטופים. זה לא נתפס שלמעלה מ-130 תושבות ותושבים ישראליים נמצאים בשבי כל כך הרבה זמן! הזמן שלהם אוזל. ממשלת ישראל חייבת לעשות הכל כדי להחזיר אותם הביתה עכשיו!"

ילד שמש שלי
ביצוע: אוריין שוקרון

ילד שמש שלי
סופרת שעות ימים ולילות
זוכר שהיום יום שישי

ילד שמש שלי
כל רגע קטן שעוצרת לנשום
אני נושמת בשבילך
בשבילי

ילד שמש
מתי תחזור להאיר
הלב שלי כאן
שבור מדמם
בלילות לא נרדם
למען השם

ילד שמש
רוצה שתחייך לי תשיר
שים עליי את ראשך
אלטף שערך
ילד שמש שלי
אוהבת

ילד שמש שלי
זוכר שהחדר נשאר מבולגן
מחכה שתבוא לסדר

ילד שמש
מתי תחזור להאיר
הלב שלי כאן
שבור מדמם
בלילות לא נרדם
למען השם

ילד שמש
רוצה שתחייך לי תשיר
שים עליי את ראשך
אלטף שערך
ילד שמש שלי
אוהבת אותך

קרדיטים:
מילים ולחן: אוריין שוקרון
עיבוד: אוריין שוקרון ומושיק לנדאו
הפקה מוזיקלית: מושיק לנדאו
בימוי, צילום ועריכת הקליפ: דניאל דהאן

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן