עוד כתבות בנושא

ההדחה שלא קרתה – להצבעת חברי האופוזיציה על הדחת סגנית ראש העיר אין תוקף חוקי

שנה וארבעה חודשים לבחירות המקומיות והפוליטיקה המקומית מרימה ראש, בישיבת מועצה שכונסה לבקשת חברי האופוזיציה, ניסו חברי האופוזיציה להדיח את סגנית ראש העיר עופרה בל, אך להצבעה אין שום תוקף מכיוון שהחוק דורש רוב של חברי המועצה ולא רוב רגיל. עופרה בל "חברי האופוזיציה בחרו לתבוע נקמה אישית ולא דיון מקצועי.
עפרה בל "חברי האופוזיציה בחרו לתבוע נקמה אישית ולא דיון מקצועי"

סערת ההדחה, בישיבה מיוחדת אותה כינסה האופוזיציה העירוית ניסו חברי האופוזיציה להדיח את סגנית ראש העיר מתפקידה. למרות הרוב שהושג בהצבעה אין לה תוקף חוקי וזאת מכייון שהחוק דורש הצבעה של רוב חברי המועצה ולא רוב רגיל.

הדחתו של חבר המועצה אלעד צדיקוב מהקואליציה והעדרם של 2 חברי קואליציה יוסי קוממי ודרור בן עמי אפשר לאופוזיציה המקומית את הרוב, מיד לאחר תוצאות ההצבעה, הודיע ראש העירייה פדלון, על רצונו להביא את ההחלטה לדיון חוזר במועצת העיר, שיתקיים ב-28.7. "בהתאם לדין, תוקף החלטת המועצה מותלה עד לקיום דיון חוזר בהחלטה", בפועל אין צורך לקיים הצבעה נוספת מכייון שאין תוקף להדחה.

חברי האופוזיציה פרסמו הודעה בה נאמר "לאור התנהלותה הכושלת של הסגנית עופרה בל בארבע השנים האחרונות, יזמנו הערב ישיבת מועצה מיוחדת בה חשפנו את התנהלותה של אשת אמונו של ראש העיר. התנהלות שלא עולה בקנה אחד עם הנורמות המצופות מנבחרת ציבור, ובטח שלא מכזו הנושאת בתפקיד ביצועי בשכר."

עפרה בל מסרה בתגובה: "לצערי, חברי האופוזיציה לא ביקשו לדון בנושאים מקצועיים בעבודת החברה לתיירות, מה שהיה מאפשר לנו מענה ענייני, אלא הם בחרו לתבוע נקמה אישית כאילו הוא אירוע מקצועי. ההצבעה לא עסקה בתפקוד החברה לתיירות או בתפקודי כסגנית ראש העיר, אלא יצאה בהכפשות מכוערות ושקריות. יש לציין, שההצבעה נערכה, וכנראה לא באקראי, ימים ספורים לפני ישיבת דירקטוריון החברה לתיירות, שבמסגרתה יובאו לדיון על ידי מבקר הפנים של החברה, אי סדרים משמעותיים בתחום הכספי, לכאורה, על ידי בעלי תפקיד לשעבר בחברה, אשר ישבו באופוזיציה הערב. מטרת ההתקפה הייתה למנוע ממני לבצע את תפקידי מתוקף החוק ולהתמודד עם דו״ח ביקורת נוקב על שימוש לא תקין, לכאורה, בכספי הציבור לצרכים אישיים. הניסיון האווילי לא ישתיק אותי ואת שומרי הסף. כל גחמה אישית ששולמה לכאורה מכספי ציבור תיחשף. האמת העצובה והמביכה על הדרך בה התנהל הדירקטוריון בקדנציה הקודמת תצא לאור באופן הכי ברור בימים הקרובים. מאחר ולא הודחתי, אמשיך בעשייה הציבורית שלשמה נבחרתי על ידי הציבור".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן