עוד כתבות בנושא

כוננות פיגועים בעקבות הפיגוע ברעננה

כוננות פיגועים בשרון בעקבות הפיגוע ברעננה בו נרצחה עדנה בלושטיין ז"ל ונפצעו 19 תושבים. החשש פיגועי השראה. ראש העיר משה פדלון הורה על העלאת הכוננות ותגבור כלל מעגלי האבטחה בעיר במסגרת תכנית "חץ אוריון".

עדנה בלושטיין ז"ל
עדנה בלושטיין ז"ל

כוננות פיגועים בעקבות הפיגוע ברעננה בו נרצחה עדנה בלושטיין ז"ל ונפצעו 19 תושבים.

עדנה בלושטיין ז"ל נרצחה בפיגוע ברעננה ביום ב. האירוע החל בשעות הצהריים 2 שוהים בלתי חוקיים יצאו למסע הרצח מרחוב החרושת. השניים עבדו באופן לא חוקי במכון לשטיפת רכבים. הרוצח דקר את עדנה בלושטיין גנב את רכבה והמשיך במסע הדריסה. בהמשך פגע בקבוצת תלמידים מבית הספר בכפר בתיה ופצע חמישה מהם.

החשד הראשוני היה שמדובר במחבל בודד, שפגע תחילה בעוברי אורח ברחוב החרושת. המחבל המשיך לרחוב אחוזה ודרס שם אזרחים נוספים בתחנת אוטובוס. דווח גם על זירה ברחוב ירושלים. בהמשך דיווחה המשטרה על מעצרם של שני מחבלים – קרובי משפחה ושוהים בלתי-חוקיים מאזור חברון. לפי המשטרה העצורים הם אחמד זידאת (24) ומחמוד זידאת (44). הם הועברו לחקירת שב"כ. השניים עבדו בשטיפת מכוניות באזור התעשייה ברעננה ברחוב החרושת. הבעלים של מכון השטיפה נעצר.

הרצליה

בעקבות הפיגוע ברעננה – הרצליה מעלה את רמת האבטחה בעיר בעקבות הפיגוע שארע היום ברעננה, קיימו ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ומנכ"ל העירייה, עו"ד אהוד לזר, הערכת מצב בהשתתפות מפקד תחנת משטרת הרצליה, סנ"צ ארז קעטבי, וגורמי הביטחון העירוניים.
לאחריה, הנחה ראש העירייה, על העלאת הכוננות ותגבור כלל מעגלי האבטחה בעיר במסגרת תכנית "חץ אוריון".

על פי ההנחיות, יתוגברו הסיורים הביטחוניים סביב כל מוסדות החינוך ואתרי הבנייה, יחודדו ההנחיות לשומרים ולאנשי האבטחה, יוצבו מחסומי בידוק משטרתיים בכניסות לעיר ולשכונות מרכזיות, משמרות השכונה יגבירו סיוריהם ומשל"ט מצלמות האבטחה והמוקד העירוני 106 יפעלו בכוחות מתוגברים.

מנכ"ל העירייה, עו"ד אהוד לזר, ציין: "כוחות הביטחון של עיריית הרצליה יחד עם משטרת ישראל ערוכים לכל תרחיש והנוכחות שלהם בשטח תתוגבר מיידית במטרה לשמור על בטחונם של תושבי העיר".

בעירייה מזכירים לתושבים שבכל חשד למקרה חריג, יש להתקשר מיידית למשטרת ישראל (100) או למוקד העירוני 106 הפועל 24/7.

השר בחר בחירות משה פדלון עיריית הרצליה למען העסקים
ראש עיריית הרצליה משה פדלון הגברת כוננות בעיר

רעננה:

חיים ברוידא, ראש העיר רעננה, בעקבות הפיגוע המשולב שהתקיים היום בעיר: ״אנו משתתפים בצער המשפחה על הירצחה היום של תושבת העיר, עדנה בלושטיין, ז"ל, ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. התמודדנו היום עם שתי זירות של פיגוע ומהירות התגובה של אנשי הביטחון בעירייה, של המשטרה וכיתות הכוננות העירוניות, מנעו פיגוע גדול יותר, הצילו חיי אדם נוספים ואיפשרו את לכידת שני המחבלים במהירות. אני דורש מכל המעסיקים בעיר לבחון כל עובד וגם את מהימנות תעודת הזהות שלו״.

כפר סבא:

ראש העיר כפר סבא רפי סער, שעומד בראש פורום רשויות קו התפר, דורש מהממשלה להיענות לדרישת הפורום לתגבור כוחות צה"ל והביטחון באזור השרון ומבהיר: "על הממשלה לתקצב באופן מיידי תוכנית ביטחון ליישובי קו התפר. לא נאפשר שפועלים משטח הרשות הפלסטינית ייכנסו לכפר סבא" היום לראשונה סער הורה לסגור את השערים החשמליים סביב העיר בכדי לשמור על ביטחון התושבים.

רפי סער ראש עיריית כפר סבא: "לצערי הרב, חווינו היום אירוע רב זירתי קשה, שגבה את חייה של תושבת העיר רעננה הסמוכה לכפר סבא, וגרם לפציעתם של רבים, ביניהם ילדים. מיד עם הקמת פורום רשויות קו התפר פנינו לקבינט הביטחון, בדרישה כי הממשלה תתגבר את כוחות צה"ל והביטחון באזורנו ותתקצב תוכנית ביטחון, שתכלול בין היתר את הגדלת אמצעי הביטחון. פנינו בנושא גם ליו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת ח"כ יולי אדלשטיין וביקשנו לקיים דיון דחוף בנושא בוועדה, בנוכחות חברי הפורום. עיריית כפר סבא תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי לשמור על ביטחון תושבינו, כאשר בין היתר, לא נאפשר שפועלים משטח הרשות הפלסטינית ייכנסו לכפר סבא. העיר כפר סבא כולה משתתפת בצער משפחת הנרצחת ושולחת איחולי רפואה שלמה לפצועים".

 

 

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן