עוד כתבות בנושא

משט הרצוג ה-11 יוצא לדרך: מאות שייטים ייקחו חלק במשט לזכר חיים הרצוג ז"ל

טקס הסיום יתקיים במעמד נשיא מדינת ישראל ובו יוענקו פרסים לזוכי תחרות משט הרצוג וגם פרסים לזוכי אליפות ישראל לסירות מפרש

לאחר הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתחדש השנה המשט המסורתי לזכרו של נשיא המדינה חיים הרצוג ז"ל. השנה יהווה המשט גם אות הסיום לאליפות ישראל ה-27 לסירות מפרש. נשיא המדינה המכהן מר יצחק הרצוג בנו של חיים הרצוג ז"ל, יגיע לטקס סיום המשט על מנת לשאת דברים, ולהעניק את הפרסים הראשונים הן לזוכי משט הרצוג התחרותי והן לזוכי אליפות ישראל לסירות מפרש.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון "אני שמח להזמין את כל אוהבי הים והשייט לקחת חלק במשט העממי ע"ש נשיא המדינה לשעבר חיים הרצוג ז"ל, הן כמשתתפים פעילים והן כצופים. זהו אירוע ספורטיבי ססגוני העובר דרך חופיה היפים של הרצליה, מהמרינה ועד אפולוניה, ומספק הנאה חווייתית לכל המשפחה. השנה זהו טקס מרגש במיוחד, שכן יכבד אותנו בנוכחותו נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, בנו של חיים הרצוג ז"ל."

בנוסף על היותו חבר כנסת, שגריר ישראל וסופר היה נשיאה השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ז"ל, שייט שאהב את הים, את הגלים וניצל כל רגע פנוי לשיוט ולבילוי בים. ברבות השנים הפכה הנצחתו לחלק בלתי נפרד מחיי העיר הרצליה – עיר מגוריו, המקיימת משט שנתי לזכרו מידי שנה במרינה הרצליה . גם השנה, לרגל משט הרצוג ה-11, תוצג תערוכת צילומים מיוחדת באדיבות משפחת הרצוג הסוקרת תחנות ממפעל חייו של הנשיא לשעבר החל מהיותו סטודנט צעיר למשפטים בקיימברידג', דרך תפקידו כמח"ט ירושלים עד לפגישותיו עם מנהיגי העולם, ביניהם: נשיא מצרים, אנואר סאדאת, וסגן הנשיא חוסני מובראק, כל זאת בליווי תמונות מחייו האישיים, יחד עם אורה אשתו וילדיו.

עופרה בל סגנית ראש עיריית הרצליה ויו"ר החברה לפיתוח תיירות

למשט יגיעו מאות שייטים וכלי שייט מכל רחבי הארץ לשיירת שיוט שתוזנק מן המרינה הרצליה ביום שישי 19 לנובמבר, בשעה 10:30. לאחר מסלול של כשעתיים לאורך חופי הרצליה יתכנסו המשתתפים לטקס הסיום במעמד כבוד נשיא המדינה המכהן מר יצחק הרצוג וראש עיריית הרצליה מר משה פדלון, אשר יישאו דברים ויעניקו פרסים הן לצוותים הראשונים בתחרויות אליפות ישראל והן לצוותים שסיימו את משט הרצוג בזמן הקצר ביותר."איש משפחה, איש צבא, עורך דין, חבר כנסת, שגריר ישראל, סופר ונשיא המדינה – בנוסף לכל אלו גם אהבה גדולה לים ולגלים", מרחיבה עפרה בל סגנית ראש העיר הרצליה ויו"ר החברה לפיתוח התיירות בעיר "על כן הפכה ברבות השנים הנצחת מורשתו לחלק בלתי נפרד מחיי מרינה הרצליה, אותה כל כך אהב. השנה מקבל משט הרצוג משמעות נוספת ומהווה את אקורד הסיום לאליפות ישראל לסירות מפרש, כאשר בטקס הסיום של משט הרצוג יחולקו פרסים הן לזוכי המשט והן לזוכי אליפות ישראל ה-27".

הציבור מוזמן לצפות במשט לאורך חופי הרצליה בשעה 11:00

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן