עוד כתבות בנושא

עיריית הרצליה נערכת לחורף:

בין העבודות שבוצעו:

בניית תוואי חדש למובל הניקוז בעיר, ניקוי ניקוזים וקולטנים, סילוק ערימות גזם, חיזוק ציוד על גגות. 

 

עם תחילת החורף בשנה שעברה, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מינה ועדה לבדיקת מוקדי ההצפות בעיר. 

הועדה, בראשות עוזר ראש העיר לביצוע, דורון גילר, ובהשתתפות ראשי האגפים בעירייה, הגישה את מסקנותיה, שאומצו במלואן על ידי ראש העירייה, ולפיהן בוצעו עבודות שדרוג ותחזוקה נרחבות לשיפור התשתיות העיר. 

מדובר בין השאר בשדרוג וניקוי תעלות הניקוז הפתוחות על מנת לאפשר זרימה חופשית של המים, ניקוי תאי קולטן כהערכות לקראת הגשם הראשון, בדיקת תקינות המשאבות והגנרטורים העירוניים, תגבור כוננים ואבזורם בכלים ובציוד מתאימים, וביצוע גיזום ברחבי העיר.

במוסדות לימוד בוצעו עבודות הכנה, כולל ניקיון מרזבים וגגות, וכן איטום גגות וחלונות על פי הצורך.

בפארק הרצליה נוקו הניקוזים המרכזיים והתעלות על מנת לשפר את זרימת מי הגשמים של העיר אל בריכות החורף.

גורמי הרווחה בעיר אף הם ערוכים ומצוידים לטפל באוכלוסיות יעד בזמן מזג אוויר קיצון.

בנוסף, עיריית הרצליה, בשיתוף רכבת ישראל, הקצתה משאבים גדולים לבניית תוואי חדש למובל הניקוז בעיר. התוואי החדש יוביל את מי הגשמים ממזרח העיר לכיוון הים, יפחית את לחץ המים במערכות הניקוז, ובכך יקטין משמעותית את הסיכוי להצפות בחורף הקרוב.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון, אומר: "עיריית הרצליה נערכת כל השנה לקראת החורף כדי לתת מענה מיטבי לצרכי התושבים. גם השנה פעלנו בהקדם על מנת לשפר ולשדרג את התשתיות ומערכות הניקוז בעיר. אני קורא לכל התושבים לגלות אחריות אישית ולוודא שביתם ערוך לימי החורף שבפתח".

מנכ"ל העירייה, אהוד לזר, אומר: "עיריית הרצליה ביצעה היערכות מקיפה של כלל הגופים העירוניים ושל הצוות הייעודי שהקמנו, על מנת להבטיח שהתושבות והתושבים יעברו את החורף בשלום וימשיכו ליהנות מאיכות חיים טובה. אני קורא לכולם לגלות אחריות ולשמור על כללי הבטיחות בימי החורף. בכל בעיה ובקשה לסיוע, ניתן לפנות אלינו למוקד העירוני 106, שפועל 24 שעות ביממה."

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן