עוד כתבות בנושא

פותחים את הים

עונת הרחצה בהרצליה תיפתח היום יום שישי, 8.4, בחופים המוכרזים לרחצה: השרון, זבולון, אכדיה צפון, אכדיה מרכז, אכדיה דרום (הנכים), הכוכבים (החוף הדרומי) והחוף הנפרד.

חוף אכדיה צפון צילום: עיריית הרצליה

לקראת פתיחת עונת הרחצה, חופי הים עברו שיפוץ ושדרוג של כל תשתיות החוף. מקלחות החוף וברזי שטיפת רגליים שופצו והוחלפו; עמדות ההצלה, הסככות והקירות נצבעו מחדש; מערכות הכריזה של סוכות המציל הוחלפו למערכות מתקדמות המאפשרות שליטה ובקרה במצבי חירום למען ביטחון המתרחצות והמתרחצים; נעשו עבודות העתקת חול לחופים שהחול בהם הדלל כתוצאה ממזג האוויר; בוצעו עבודות ניקיון מאסיביות ופינוי מפגעים.
 
בחודשים הקרובים יוצבו שלטים דיגיטליים בחוף השרון ובחוף זבולון שיספקו נתונים, סקירה של פעילויות החוף, דגשי בטיחות ועוד.
 
חופים נגישים – אכדיה צפון, אכדיה מרכז ואכדיה דרום (חוף הנכים) הם חופים נגישים לאנשים עם מוגבלות. בחופים אלה ישנה גישה ישירה עד לקו החוף, כולל כיסאות מיוחדים המאפשרים ירידה קלה ובטוחה עד לקו המים.
 
לאחרונה נכנס לתוקפו תיקון חוק העזר העירוני האוסר על מכירה והכנסה של כלים חד פעמיים לחופי הים, וזאת כחלק מפעילות העירייה למען שמירה על הקיימות ואיכות הסביבה בעיר.
ברשות החופים הוקמה מחלקת בטחון ופיקוח ייעודית שמטרתה שמירה על חוקי העזר והסביבה, ובכלל מתן מענה לעבירות שונות בתחום חופי הים.
 
שעות פעילות שירותי ההצלה בחופי הרצליה בעונה הקרובה:
בין התאריכים: 31.5-8.4, שעות: 15:45-07:15.
בין התאריכים: 19.6-1.6, שעות: 15:45-07:15, למעט ימים שישי ושבת בהם הפעילות תסתיים בשעה 16:45.
בין התאריכים: 31.8-20.6, שעות: 18:45-07:15.
בין התאריכים: 24.10-1.9, שעות: 15:45-07:15, למעט ימים שישי ושבת, ערבי חג וחג בהם הפעילות תסתיים בשעה 16:45.
 
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אומר: "חופי הים של הרצליה הם מהנקיים והמטופחים בארץ, עם מתקני חוף משודרגים ומתוחזקים. בשנה האחרונה השקענו משאבים רבים לשיפוץ חופי הים להנאתם ורווחתם של ציבור המתרחצים. אני מאחל עונת רחצה נעימה, בטוחה ובריאה לכל הבאות והבאים אל חופי הרצליה".
 
בשלב זה חוף נוף ים (סדני עלי) יישאר סגור לצרכי עבודות לשיפור הבטיחות בעקבות סכנת התמוטטות המצוק. הצפי לפתיחת החוף הוא במחצית הראשונה של חודש מאי.
 

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן